Uprawnienia w kilka dni

Zdjęcie z kursu na obrabiarki cnc - operator programista CNC, który odbył się w mieście Wrocław w firmie NovoTEC

Nowy zawód w kilka dni? - kursy CNC

Czy można zdobyć nowy zawód z uprawnieniami do wykonywania pracy zaledwie w kilka dni? Okazuje się, że tak. Wystarczy skończyć specjalistyczne szkolenie z zakresu obsługi i programowania obrabiarek CNC.

Z kursów CNC coraz częściej korzystają absolwenci szkół średnich, politechnik i wszyscy ci, którzy chcą zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Czym właściwie jest kurs CNC? Ukończenie szkolenia CNC daje możliwość pracy przy obrabiarkach CNC, czyli maszynach sterowanych numerycznie, wykorzystywanych obecnie w wielu firmach z branży technicznej. Odbycie kursu poświadczone jest certyfikatem zezwalającym na samodzielną obsługę wymienionych urządzeń. Na szkolenia przychodzą coraz bardziej zróżnicowani słuchacze – niezależnie od wykształcenia i wieku. Duża część z nich to maturzyści. Chcą podjąć pierwszą w życiu pracę, ale tak naprawdę brak im uprawnień i doświadczenia w jakimkolwiek zawodzie. Pojawiają się też liczni absolwenci wyższych uczelni, którzy po ukończeniu studiów szukają swojego miejsca na rynku pracy. Inną grupę stanowią osoby pracujące za granicą. Dla nich szkolenie to możliwość podjęcia dobrej pracy poza Polską, bo certyfikaty uznawane są także przez zagranicznych pracodawców. Co ciekawe, okazuje się, że świat CNC to nie jest męski świat. Coraz częściej na szkolenia przychodzą kobiety.

Rynek kursów CNC rozwija się coraz dynamiczniej. Ale, jak to wy życiu bywa, kurs kursowi nierówny. Jakie szkolenie zatem wybrać? „Przede wszystkim to, dzięki któremu zyskasz nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także praktykę. Najlepiej jeśli zajęcia praktyczne odbywają się na autentycznych obrabiarkach, w warunkach realnie działającej od wielu lat firmy. Zwróciłabym uwagę na to, jak długo firma ta istnieje na rynku, jakie produkty wytwarza i jak duże ma doświadczenie w branży.” – mówi Sylwia Banasiak-Grzybek, zajmująca się organizacją szkoleń CNC we wrocławskiej firmie NovoTEC. – „Dzięki temu, że jesteśmy realnie funkcjonującą firmą, naszym najlepszym kursantom możemy zaproponować także staż. Zatem razem z certyfikatem odbycia kursu mogą zyskać zaświadczenie o udokumentowanej praktyce w zawodzie.”

Większość kursów trwa co najmniej kilka dni. Trzeba pamiętać, że tego typu szkolenia dzielą się na dwie części – pierwsza to teoretyczne wprowadzenie do pracy przy obrabiarkach, druga natomiast to część praktyczna. Zazwyczaj teoria wykładana jest w salce szkoleniowej mieszczącej się w innej części miasta niż hala z obrabiarkami, gdzie są zajęcia praktyczne, co dla kursantów bywa męczące i uciążliwe. Tylko nieliczne firmy oferują szkolenia odbywające się od A do Z w jednym miejscu. „Zdarza się, że w trakcie części teoretycznej nasi kursanci razem ze szkoleniowcem idą do hali z obrabiarkami, żeby sprawdzić, jak coś działa w praktyce. Nie muszą nigdzie dojeżdżać, bo wszystko, czego potrzebują do odbycia kursu, jest na miejscu. Osoby spoza Wrocławia mogą wykupić kurs w pakiecie z noclegami. Hotel, z którym współpracujemy mieści się zaledwie kilka minut drogi spacerem od naszej siedziby” – tłumaczy Sylwia Banasiak-Grzybek.

Na co jeszcze trzeba zwrócić uwagę? Najlepiej, jeżeli po kursie można otrzymać certyfikat w kilku językach lub certyfikat międzynarodowy TÜV Rheinland. Ten ostatni potwierdza nie tylko odbycie kursu, ale także wysoki standard szkolenia. Dzięki kursowi CNC dosłownie w kilka dni można nabyć uprawnienia zawodowe do obsługi maszyn sterowanych numerycznie i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o naszych kursach na obrabiarki CNC, zajrzyj tutaj.

 

Social media

 

facebook  twitter  youtube